Wniosek do budżetu miasta ws. ul. Ziemowita

Wniosek do budżetu miasta ws. ul. Ziemowita

Na ul. Ziemowita, na odcinku od ul. Piastowskiej/Dobrawy kierowcy często nie przestrzegają ograniczenia prędkości, a wzniesienie ogranicza widoczność na przejściu dla pieszych i drodze podporządkowanej z ul. Bolesława Chrobrego.

Dlatego w sierpniu złożyłem wniosek do budżetu Gminy Miejskiej Iława na rok 2023 o zamontowanie tam tablicy mierzącej i wyświetlającej prędkość nadjeżdżającego pojazdu.

Tablice radarowe nie są montowane, aby karać kierowców, ale żeby zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Większość kierowców, widząc świecący na czerwono komunikat „ZWOLNIJ”, automatycznie zdejmuje nogę z gazu.

Co ciekawe, tablica wyposażona jest w kartę pamięci, na której zapisywane są statystyki dotyczące liczby i prędkości przejeżdżających samochodów. Dane te pozwoliłyby sprawdzić, czy tablica rzeczywiście działa na kierowców.

Jeśli moja propozycja zostanie zaakceptowana przez władze miasta, zwiększy się bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego osiedla Piastowskiego.

A gdzie jeszcze w Iławie przydałoby się takie rozwiązanie?