Konferencja organizacji pozarządowych z regionu iławskiego

Konferencja organizacji pozarządowych z regionu iławskiego

Dzisiaj odbyła się konferencja organizacji pozarządowych z terenu powiatu iławskiego. Była to doskonała okazja do rozmowy z przedstawicielami różnych podmiotów działających na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Podczas konferencji, jako prezes Fundacja Cadmus, zainaugurowałem działalność Centrum Organizacji Pozarządowych, którego prowadzenie w tym roku zostało powierzone właśnie naszej Fundacji.

COP ma na celu wsparcie organizacji pozarządowych z powiatu iławskiego w realizacji działań o charakterze dobra wspólnego. Zadanie to będzie realizowane m.in. poprzez:

  • wspomaganie informacyjne, doradcze i szkoleniowe organizacji poprzez organizowanie szkoleń, spotkań konsultacyjnych, warsztatów itp.,
  • animowanie współpracy organizacji z samorządami lokalnymi poprzez organizowanie szkoleń, spotkań konsultacyjnych, warsztatów w poszczególnych gminach powiatu iławskiego z udziałem pracowników powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych współpracujących z organizacjami pozarządowymi,
  • promowanie dobrych praktyk z zakresu aktywności obywatelskiej, działalności organizacji pozarządowych, ekonomii społecznej, społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jeśli działasz w organizacji społecznej i potrzebujesz wsparcia - nie wahaj się z nami skontaktować (mailowo fundacja@cadmus.pl lub telefonicznie 506 543 290)!

Zapraszam także do dołączenia do grupy na Facebooku Organizacje Pozarządowe Powiatu Iławskiego, która jest miejscem dyskusji oraz informowania o działaniach naszych NGOsów.